top of page
WhatsApp Görsel 2023-03-24 saat 20.18.48.jpg

Yönetim Kurulu

Yüksel Göktürk

Yönetim Kurulu Başkanı

1955 yılında Sivas’ta doğmuştur. Türkiye’de çelik sektörünün en köklü ve eski ailelerinden birinin üyesidir. Göktürk Ailesi 1954 yılında Perşembe Pazarı’nda demir çelik ticaretine başlamıştır.

Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezundur.

1968 ve 1976 yılları arasında lise ve üniversite eğitimi boyunca Göktürkler Çelik’te çalışmıştır. 1976 yılında Perşembe Pazarı’nda Yükselen Çelik’i kurmuştur. 2005 yılında Göktürkler Çelik’i devralmıştır. Halen Göktürkler Çelik A.Ş. ve Yükselen Çelik A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

1980 yılından bu yana İstanbul Ticaret Odası hakem heyetlerinde yer almış; 2005 – 2013 yılları arasında İstanbul Ticaret Odası Demir Çelik Komitesi Başkanlığı ve Meclis Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

2014 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi olarak seçilmiştir ve 2018 – 2022 döneminde Türkiye Jokey Kulübü’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yüksel Göktürk.jpg

Burak Göktürk

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı,

Genel Müdür

1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1954 yılından bu yana demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Göktürk Ailesi’nin üçüncü nesil üyesidir.

 

Üsküdar Amerikan Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2010 – 2012 yılları arasında University of California Irvine’dan başarı bursu kazanarak MBA eğitimi almıştır. Burada bir dönem Uluslararası Öğrenciler Kulübü Başkanlığı yapmıştır. Eğitimi sırasında Global Ticaret Komitesi bünyesinde Şanghay ve Hong Kong’da akademik çalışmalarda bulunmuştur.

2012’de Yükselen Çelik’te sırasıyla Finans Sorumlusu ve İhracat Uzmanı olarak çalışmıştır. 2013’ten bu yana Göktürkler Çelik’te Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Halen Göktürkler Çelik A.Ş ve Yükselen Çelik A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliklerine devam etmektedir.

İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

burakgokturkwebsite.png

Barış Göktürk

Yönetim Kurulu Üyesi

1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1954 yılından bu yana demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Göktürk Ailesi’nin üçüncü nesil üyesidir.

Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra University of California Santa Barbara’da İşletme Ekonomisi eğitimi almıştır.

2005 yılında Satış Uzmanı olarak başladığı Yükselen Çelik’te bugün Genel Müdür görevini üstlenmektedir. Halen Göktürkler Çelik A.Ş. ve Yükselen Çelik A.Ş. şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri devam etmektedir.

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ve Savunma Havacılık Kümelenmesi (SAHA) üyesidir. 2018 – 2021 yılları arasında uluslararası Metal Expo Eurasia Fuarı’nın Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

İleri seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Barış Göktürk.png
bottom of page