Başkan'ın Mesajı

Sevgili dostlar,

 

Öncelikle, sizlere 2018 yılının Göktürkler Çelik için önemli bir kilometre taşı olduğunu gururla duyurmak isterim. Kuruluşumuzun 50. yıl dönümünü kutluyoruz. Yeni kurulan birçok firmanın tutunamayıp, zamanla ortadan kaybolduğu istikrarsız bir ekonomide bunun küçük bir başarı olmadığının farkındayız. Geçmişten bugüne gelen yolculuğumuza bakarken alçak gönüllü olduğumuz kadar, gelecek planlarımızı düşündükçe de kendimizi bir o kadar heyecanlı ve hırslı hissediyoruz.

 

1968’deki başlangıcımızdan beri çalışkan ve işini ciddiye alan insanlardan oluşan bir şirket kültürü inşa etmeye çalıştık ve tek bir hedefi amaçladık – müşterilerimize en kaliteli çelikleri, en iyi hizmeti vererek tedarik etmek. Çalışanlarımızla birlikte bir aile kültürünü benimsemenin ve Göktürkler ismini çalışkanlık ve dürüstlük ile özdeşleştirmenin önemine her zaman inandık.

 

1968 yılında kurulan Göktürkler Çelik, bugün paslanmaz çelik sektörünün öncü kuruluşlarından birisidir. 2013’te genç ve dinamik yeni yönetimin göreve gelmesi ile birlikte, firma müşteri portföyünü büyütmenin yanı sıra mevcut müşterilerine sunduğu hizmet kalitesini de arttırmıştır. Bununla birlikte alanında uzman satış ekibimiz İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakalarının yanı sıra Türkiye’nin tüm şehirlerine başarıyla paslanmaz çelik malzemeleri tedarik etmektedir.

 

Küreselleşen dünyada temel ilke ve değerlerimizden ödün vermeden büyümemizi devam ettirmeyi ve önümüzdeki yıllarda Türk sanayicisi ve demir çelik tüccarının yanında yer almayı planlıyoruz. Türkiye’nin paslanmaz çelik kullanım hacminin gelişmiş ülkelere kıyasla düşük seviyede olduğunu ve bu sektörün hızla büyümeye devam edeceğini biliyoruz. Hedefimiz tüm sektörün ve ülke ekonomisinin kalkınması için yeni projeler üretmek, yıkıcı rekabetten uzak olarak kaliteli hizmet ve ürün politikasına yönelmektir.

 

1954 yılından bu yana demir çelik sektöründe yer alan ailemiz, şahsım ve firmalarımız adına Türkiye’nin her yerinde bizi destekleyen, uzun yıllar içerisinde sıkı dostluklar kurduğumuz ve her zaman bizim yanımızda olan iş adamı ve sanayici dostlarımıza teşekkür ederim.

 

Çelik bizim tutkumuzdur ve biz gelecekte de Türk paslanmaz çelik sektörünün ana tedarikçilerinden olmaya devam edeceğiz.

Yüksel Göktürk

Yönetim Kurulu Başkanı

Yüksel Göktürk

Yönetim Kurulu Başkanı